נזילה מהשכן, מה לעשות, למי לפנות ואחריותו של מי לטפל בנושא?

רבים מאיתנו נתקלו במקרים בהם סבלנו כתוצאה מנזילות בבניין המגורים ולעיתים נזילה מהשכן שכלל לא בידיעתו. במקרים מסוימים השכנים ניזוקים בעצמם מנזילות המים ובמקרים אחרים, ללא ידיעתם, הנזילות מבית השכנים גורמות נזקים אצלנו. אם הגעתם למאמר הבא, כנראה שאתם זקוקים לשמאי רכוש ואנו מקווים שתוכלו לקבל מענה לסוגיות בהן תהיתם.

מדוע צריך שמאי רכוש אם מתגלה נזילה מהשכן?

בכדי לענות על כך, נתעכב למספר רגעים על נושא השמאות באופן כללי קצת יותר ונדייק כי זכותו של כל אדם לבחור את השמאי אשר ברצונו לעבוד עמו. בחלק מהמקרים אנשים בוחרים לקבל שירות מחברות הביטוח ולעבוד עם שמאי אשר מגיע דרכן ומאידך ניתן גם לשכור את שירותיו של שמאי רכוש עצמאי. ישנן סיטואציות מגוונות בהן עשוי להיווצר נזק לרכוש ומתוך כך, עבודתו של שמאי הרכוש דורשת התמקצעויות ספציפיות וניסיון. שמאי רכב, כמובן, אינו יכול לאמוד נזקי רכוש כתוצאה מנזקי מים ושמאי מקרקעין לא יוכל להעריך ערך מכוניות.

ישנן שלל תקלות, ריקבונות וכשלים במערכת הביוב והניקוז שעשויים להוביל לנזילות וכאשר מי הגשמים מצטברים, מתקבל אפקט כפול בו לעיתים מערכת המים אינה עומדת בלחץ המתקבל ונוצרת נזילה מהשכן. אנו מכירים את התחושה כאשר רהיט שיקר לנו סופג מים ונוצרים כתמים שכמעט בלתי ניתנים לניקוי וגם כאשר מכשיר חשמלי נרטב וחדל מלפעול. אך לעיתים , במקרים חמורים יותר, מים אף נאגרים ויוצרים רקבונות, התפרצויות ופגיעה בקירות.

נזילה מהשכן במטבח - שמאי רכוש חיים שריקי

אז מה בעצם תפקידו של שמאי בכל הנוגע למקרי נזילה מהשכן?

בנקודה זו, שמאי הרכוש נכנס לפעולה ומגיע כדי לאמוד את היקף הנזק. מתוך שלל הסיבות שציינו כאן למעלה, מומלץ ואף מומלץ ביותר לא להזניח נזילה מהשכן או נזילות מים ככלל מכיוון שככל שנמתין לדרוש את אומדן הנזק על ידי שמאי מקצועי, כך גוברים הסיכויים שמים ייכלאו באזורים שונים, יאגרו ויגרמו לנזק אף רחב יותר לתכולת הבית. במקרים בהם שמאי רכוש נדרש להגיע ולבצע אומדן היקף נזק, רצוי כי יתמקד בסביבה המיידית אך גם בסביבה הרחוקה יותר, כמו שאר התשתיות בבניין, קירות השכנים וכו'. ככל שבדיקתו של שמאי הרכוש תהיה מקיפה יותר, כך יקטנו הסיכויים לנזק רחב היקף. במקרים בהם האדם הניזוק מעוניין להגיש כתב תביעה, מומלץ כי הזמנת שמאי הרכוש תבוצע בזמן אמת וכי האדם הניזוק לא ימתין זמן ממושך. ככל שהשמאי יגיע מוקדם יותר, כך הערכתו תהיה מדויקת יותר.

בחיים כמו בחיים, אין ביכולתנו לשלוט בכל הגורמים הסובבים אותנו וכך גם לגבי תחזוקת רכושנו ודירתנו. אף אחד לא מבטיח לנו שלא נסבול מנזקים כאלו או אחרים, גם אם תחזוקת רכושנו נכונה. למטבע תמיד קיימים שני צדדים וכמו שניתן להרוויח משכנינו ולזכות באנשים אשר לעיתים קרובים יותר ממשפחה, כך גם לעיתים קורה שאנו סובלים מלקויות אחזקה של סובבינו.

גילית שהתקרה שלך ספוגה מים? התעוררת בבוקר ושמת לב כי הקירות רטובים? כנראה שאתה צריך להזמין שמאי רכוש עצמאי לאמוד את היקף הנזק.

מדוע לעבוד דווקא עם השמאי חיים שריקי?

+ חיים שריקי הינו שמאי רכוש בעל ניסיון ומוניטין של כ-45 שנים, מאז 1974
+ חיים שריקי הינו שמאי עצמאי, שאינו עובד עם אף חברת ביטוח ואינו מחוייב לאף חברת ביטוח.
+ חיים שריקי הינו בעל הסמכה של עד מומחה הרשום במאגר בתי המשפט השלום והמחוזי

כחלק מהשירות, אנו נירתם מיקצועית ואובייקטיבית לממש את זכויותיכם מול חברות הביטוח ו/או כל גורם אחר אשר מקורו בנשיאת אחריות הנזקים שנגרמו לרכושכם.

להצעת מחיר מלאו את הטופס או חייגו 054-6800-905

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *