נזקי אש – איך מתמודדים נכון מול חברות הביטוח

מדוע לעבוד דווקא עם השמאי חיים שריקי?

+ חיים שריקי הינו שמאי בעל ניסיון ומוניטין של כ-45 שנים, מאז 1974
+ חיים שריקי הינו שמאי עצמאי, שאינו עובד עם אף חברת ביטוח ואינו מחוייב לאף חברת ביטוח.
+ חיים שריקי הינו בעל הסמכה של עד מומחה הרשום במאגר בתי המשפט השלום והמחוזי
+ חיים שריקי הינו שמאי רכוש, העוסק בכל תחומי הנזק לרכוש, כולל הערכת נזקי אש ושריפה, נזקי פריצה, נזקי רטיבות, אחריות יצרן, אחריות ספק, הערכת שווי מחשבים, מכונות , ציוד לתעשיה, מלאי חברות ועוד.

כחלק מהשירות, אנו נירתם מיקצועית ואובייקטיבית לממש את זכויותיכם מול חברות הביטוח ו/או כל גורם אחר אשר מקורו בנשיאת אחריות הנזקים שנגרמו לרכושכם.

להצעת מחיר מלאו את הטופס או חייגו 054-6800-905

 

 

נזקי אש יכולים לנוע בין נזקים קלים ברכוש לבין אובדן מוחלט של כל הרכוש שהיה בבית, כולל הבית עצמו. כפי שקרה לפני מספר שנים בשריפה בהרי הכרמל. פוליסות ביטוח המתייחסות לנזקי אש, מחייבות שבמקרה של נזק שנגרם מאש, מי שיטפל באמדן הנזקים, יהיה שמאי נזקי אש מנוסה, מקצועי ובעל מוניטין בתחומו.

 המשמעות של המונח "אש"

עוד לפני שנתעמק בתוצאות העגומות של שריפות, בקנה מידה שונים, חשוב להגדיר מהי אש. כמונח שאליו מתייחסים בתביעות לביטוח, או בבתי משפט. ההגדרה של אש, במקרה הזה, היא של תהליך חימצון, או של שינוי כימי מהיר של חומרים דליקים תוך שחרור אור וחום. החומרים שלא הספיקו להישרף עד תום בתהליך, נפלטים לאוויר ומכונים "עשן" ו"פיח".

נזקי שריפה שמאי רכוש חיים שריקי

ההבדלים בין תביעות בגין מקרים של אש לבין נזק ברכוש עקב עשן או חום גבוה

בין היתר, שמאי רכוש נדרשים לטפל בתביעות רכוש שנפגע מחום גבוה, מבלי שנוצרה אש ממשית. לעיתים, רכוש וגם בני אדם, יכולים להיפגע ממפגש עם עשן ופיח, מבלי שהנזק שנגרם, ייחשב לנזק שנגרם מאש. החוק מבחין בין קירבה של רכוש לתנור חימום, כשהחום שנפלט מתנור הסב נזק לרכוש, אך עדיין לא היה מצב של אש, כמו ריפוד של ספה שנפגע מחום של תנור, אך לא נשרף, או בדל של סיגריה שפגע בבגד יקר, בשטיח או בווילון, אבל שוב, ללא יצירה של אש ממשית, מה שמשנה את ההגדרה של התביעה מנזקי אש להגדרה אחרת. 

הנזק העצום החבוי בגפרור או במצית

 מגיל צעיר, מזהירים אותנו מפני משחקים באש. על ילדים נאסר לשחק עם גפרורים או מצתים. כולם שמעו על שריפות ענקיות וקטלניות שפרצו בגלל מדורה שלא כובתה כאות ובזמן. גם על ידי השלכה חסרת זהירות של בדל סיגריה ליד שדה קוצים בזמן נסיעה או טיול רגלי. תנור הספירלות שעשה קצר או עמד ליד ספה מבד יכול גם לגרום לנזקי אש ועוד. אלו הם רק חלק מהמקרים שהובילו לאסונות האש הידועים ביותר במדינה. לא רק שהם הובילו לנזקים חמורים ברכוש ולפגיעה בתשתיות, הם גם גבו מחיר כבד באבדות בנפש. ברוב המקרים, אירועי אש נוצרים בשל חוסר זהירות של הגורם האנושי, אך לא לא תמיד. ישנם כמובן מקרים שבהם נזקי אש נגרמו על ידי הטבע, אולם פעמים רבות האדם הוא זה שעומד מאחורי שריפות שהשאירו אחריהן נזק עצום, עם תוצאות קשות, כולל פגיעה בנפש. 

ההבדל בין קצר חשמלי לבין הגדרה של "נזקי אש" בפוליסת ביטוח

 

יש הרבה אנשים בארץ, לא רק מי שנפגע משריפה, שיכולים להעיד שהיו עדים לשריפות עם נזקי אש חמורים, שהתחילו בקצר חשמלי. כאן המקום, להעיד, כי לרוב, קצר חשמלי אינו נגרם בגלל כשל אנושי, אלא בגלל סיבות שאינן קשורות למעשה אדם. אמנם, בעת תביעה כנגד חברת ביטוח, קצר חשמלי לא ייחשב ל"אש", כשלעצמו, אלא אם מהמכשיר עלה אש, קצר חשמלי שלא נוטרל וטופל במקום, יכול להוביל לשריפה, אפילו בקנה מידה רחב ומסוכן.

נזקי אש - צולם על ידי שמאי רכוש חיים שריקי
נזקי אש – צולם על ידי שמאי רכוש חיים שריקי

על מנת לקבוע אם הקצר החשמלי שממנו נוצרה שריפה, יצר אש, חשוב לעבוד עם שמאי נזקי אש מנוסה. שמאי כזה יכול לאחר בדיקה מעמיקה, לקבוע אם הקצר החשמלי, אכן היה בו גם גורם של אש. חיים שריקי, שמאי נזקי אש, מים, רכוש, רכב ועוד, עוסק בתחום של שמאות במספר נושאים, כבר למעלה מ-42 שנה. כשמדובר ברכוש שלכם, חשוב לעבוד עם שמאי אמין, וותיק ומנוסה. אל תסכנו את הזכויות שלכם ואת האפשרות לקבל החזר ראוי מהביטוח. פנו רק לשמאי שאתם יכולים לסמוך על המקצועיות והאמינות שלו.